Metsaomaniku kinnitus

Näidisdokument kinnituse andmiseks allalaadimiseks, digiallkirjastamiseks või välja trükkimiseks.

Alates 1.jaanuarist 2023.a kehtib nõue, et metsaomanik peab andma kinnituse oma kinnistu metsinventeerimisandmete Metsaregistrisse kandmiseks (Metsaressursi arvestuse riikliku registri põhimäärus § 9 lõige 11).

Kõige lihtsam on seda teha Metsaregistri keskkonnas, valides sisse logides antud kinnistu metsaomaniku rolli (kas eraomanik või juriidiline isik) ning kasutaja nime kõrvale ilmuvast rippmenüüst “Kinnitus inventeerimiseks”.
NB!! palun ära vali “Kasutaja volitused”, see annab inventeerijale väga suured volitused sinu kinnistutega tegutseda, kuid mitte õigust andmeid üles laadida.

Metsaruum OÜ-le kinnituse andmiseks sisestada Metsakorraldaja koodi lahtrisse meie registrikood 11183357 ning vajutada selle kõrval asuvat otsimise nuppu. Täpsustada kinnistud või katastriüksused, mille andmete edastamiseks luba antakse ning soovi korral lisada ka kinnituse kehtivuse tähtaeg. See peaks olema igaks juhuks lubatud välitööde tähtajast 2-3 kuud pikem, kuna võib juhtuda, et Metsaregistrisse tuleb andmeid korduvalt üles laadida ning tekib vaidluseid Keskkonnaagentuuri Metsaosakonna spetsialistidega.
NB! Ära unusta oma avaldust kinnitada.

Juhul kui metsaomanikul või tema esindajal puudub mingil põhjusel Metsaregistri kasutamise võimalus, võib kinnituse saata metsakorraldaja või ettevõtte meilile:

  • pildi- või pdf failina sisse skaneeritult,
  • digiallkirjastatud dokumendina,
  • kui puudub igasugune digivõimekus, siis paberkandjal metsakorraldaja poolt teada antud postiaadressile.